Ризики та вигоди купівлі квартири в Івано-Франківську без посередників.

Спілка забудівників | топ-50 компаній Івано-Франківська

Придбання нерухомості завжди було дуже хвилюючим, відповідальним, віднімаючим багато нервів і сил та не дешевим процесом. Кожен потенційний покупець шукає можливості заощадити хоча б невелику суму грошей. Які є варіанти економії? Наприклад, купити квартиру в Івано-Франківську без посередників. Ви будете здивовані, але знайти пристойний варіант можливо і самостійно, не витрачаючи кошти на послуги агенств нерухомості.

Наскільки складно самостійно оформити документи на куплю житла

Купівля квартири в Івано-Франківську від власника – дуже відповідальна справа, насамперед, через необхідність оформлення великої кількості документів. Не кожен покупець має юридичну освіту та взмозі з легкістю вникнути у тонкощі процесу. Якщо ви вирішили купити нерухомість самостійно, то насамперед, переконайтеся, що продавець квартири насправді є власником. Адже продажем нерухомого майна в Україні може займатися тільки власник або уповноважена особа. Тому першою справоюперевірте документи, які підтверджують право власності продавця, доказами можуть бути:

 • договір купівлі/продажу квартири;
 • свідоцтво на право власності, видане відділом приватизації, яке зареєстроване в Бюро технічної інвентарізації (БТІ);
 • свідоцтво про спадок на квартиру, нотаріально завірене;

Які ще фактори треба враховувати при купівлі квартири в Івано-Франківську:

 1. Перевірте технічний паспорт квартири. Дані, про власника квартири, кількість кімнат, загальну (разом з балконом, лоджією та коміркою) і житлову площу, кількість прописаних людей повинні співпадати з свідоцтвом про право власності.
 2. Наявність чи відсутність заборгованостей за комунальні послуги. Це підтверджується довідками із відповідальних комунальних підприємств.
 3. Наявність технічної документації та інструкцій на техніку та приладдя, яке ви купляєте разом із квартирою. Сюди входять: лічильники на електрику, газ, опалення та воду.
 4. При продажу квартири власник повинен пред’явити покупцеві договора та розрахункові книжки від постачальних організацій (газова, електропостачальна служба, водоканал, інтернет-провайдер тощо).

Після ретельної перевірки документів можна укладати угоду купівлі/продажу квартири. Цей процес здійснюється шляхом підписання обома сторонами договору про купівлю/продаж. Неодмінною умовою є нотаріальне посвідчення та державна реєстрація угоди. Для цього вам, як покупцеві, необхідно надати органу держреєстрації такі документи:

 • паспорт, ідентифікаційний код;
 • письмове узгодження від дружини/чоловіка на придбання житла;
 • платіжний документ про сплату збору в Пенсійний Фонд України, який складає 1% від суми договору, військовий збір 1,5%.

Досвідчені юристи пропонують передачу квартири оформити підписанням Акту приймання-передачі. Цей документ є невід’ємною частиною договору купівлі/продажу. Акт підтверджує, що продавець передав, а покупець прийняв квартиру. Але, згідно з діючим законодавством, право власності на квартиру виникає у покупця з моменту державної реєстрації.

Чи можливо зараз знайти квартиру на первинному ринку без посередників

Не треба думати, що пошуком квартири можуть займатися тільки досвідчені професіонали. У наш час знайти житло за своїми потребами не є проблемою. Наразі існує велика кількість безкоштовних або копієчних інформаційних джерел: бази з об’явами в інтернеті, групи в соціальних мережах, вуличні оголошення, газети. Де ви зможете знайти квартиру на свій смак: з ремонтом чи без, з

Якщо ж ви бажаєте придбати квартиру в Івано-Франківську без посередників та й ще на первинному ринку, то найкращий варіант – звернутися безпосередньо до будівельної компанії “Спілка забудівників”. Тут ви зможете поспілкуватись з менеджером в затишній обстановці, висловити свої побажання і можливості, обдумати всі можливі варіанти. Менеджер у подробицях та деталях надасть всю необхідну інформацію. Такий спосіб пошуку житла найвигідніший для покупця ще й тому, що:

 1. ви не витрачаєте гроші на послуги ріелтора;
 2. отримуєте сервіс на вищому рівні;
 3. оформленням документів займається юридичний відділ будівельної компанії;
 4. виключено шахрайство;
 5. під час огляду квартири, ви можете відмовитись від купівлі на порозі, у випадку, якщо вам щось не сподобалось і ви передумали, не відчуваючи незручностей.

Чи варто звертатися до посередників.

 

Основна задача ріелтора – допомогти знайти квартиру за вашими побажаннями. Як з’ясувалося, зробити це можна і самотужки не покладаючи великих зусиль. Деякі потенційні покупці звертаються до посередника для вирішення юридичних питань, бо не кожен бажає витрачати час на походеньки по конторам. Ріелтор хоч і зобов’язаний пропонувати тільки перевірені “чисті” квартири, насправді, при виникненні труднощів і непорозумінь, він не буде нести відповідальності. Будь-які питання по укладанню угоди буде накладатися тільки на ваші плечи.

Тому задумайтесь, чи варто звертатися до посередника, та чи не краще самому вникнути в цю “кухню”. Ще одна з причин, з якої люди звертаються за допомогою до ріелтора – це моральна підтримка. Наприклад, при укладанні договору під час передачі великої суми коштів незнайомим людям може бути не зручно і ризиковано. Але і це питання можна вирішити без допомоги посередника – візьміть на зустріч з продавцем своїх друзів.

Чому компанія “Спілка забудівників” не використовує посередників для продажу своїх квартир.

Наша компанія займається продажем квартир та комерційної нерухомості в Івано-Франківську і області без посередників в своїх новобудовах вже багато років, тому що:

 • Нам приємно працювати безпосередньо з потенційними покупцями. Так ми краще дізнаємося про людину, її потреби, можливості. Спілкування з клієнтом дає змогу виявити всі побажання: який поверх має бути, наскільки терміново потрібна квартира, яке розташування будинку переважне (поруч із центром чи на околиці), на скільки кімнат розраховує сім’я, чи є потреба в гаражі тощо.
 • Ми заощаджуємо кошти наших клієнтів, адже не для кого не таємниця, що послуги агенства нерухомості є платними (ціна складає від 3% від угоди).
 • Таким чином наша компанія зберігає свою бездоганну репутацію, яка формувалася більш десяти років. Адже часто серед посередників зустрічаються не зовсім совісні представники.
 • Ми намагаємося постійно зростати. Спілкування із клієнтами надає нам можливість краще пізнавати ринок, вивчати потреби людей, покращувати власний сервіс. Завдяки нашим клієнтам ми стаємо кращими щодня.