Що краще: купити будинок в Івано-Франківській області чи квартиру в обласному центрі

Обрати квартиру чи будинок в Івано -Франківську

Перед купівлею нерухомості уважно прислухайтесь до своїх побажань, яке житло вам буде до душі: надійний та просторий будинок чи охайна та затишна квартира? Якщо ви більш схиляєтесь до природи, мальовничих краєвидів, чистого повітря, спокою та тиші, то вам, скоріш за все, можуть порадити купити будинок в Івано-Франківській області. Дізнайтесь, що все ж таки краще – квартира в новій багатоповерхівці чи власний особняк в обласному регіоні? Які є переваги та недоліки обох видів житла?

Як вибрати будинок в Івано-Франківській області

Знайти дійсно якісний, надійний будинок набагато складніше ніж квартиру. Та справа не тільки в плануванні помешкання та місці розташування. Вибір будинку – дуже відповідальна справа, яка потребує уваги до деталей та дрібниць. Треба визначитись для чого потрібен будинок: для постійного проживання, відпочинку чи для використання в якості дачі. Всі ці призначення суттєво відрізняються один від одного за вимогами до придбання приміщення та за вартістю обладнання для нього. Наприклад, для постійного проживання будинок краще обирати восені чи взимку, щоб виявити його огріхи. Для огляду стану необхідно скористатися послугами експертів. Ось за якими крітеріями треба обирати особняк:

 • будинок повинен бути підключений до необхідних інженерних комунікацій: водопостачання, каналізації, електропостачанню, інтернету та телебаченню тощо;
 • важлива наявність автономного опалення;
 • особняк має бути виготовлений з якісного матеріалу, бажано, з цегли або гарно утепленим, наприклад, пінопластом;
 • земельна ділянка має бути облаштована належним чином: місцем для заїзду автівки, дитячим майданчиком, альтанкою тощо;
 • будинок повинен бути просторим настільки, щоб для кожного мешканця знайшлося місце, окрема кімната;
 • краще обирати будинок з невеликою кількістю “соток”, адже за землею треба бути доглядати та підтримувати в охайності.

Для короткотривалого проведення часу на земельній ділянці, таких як сімейні пікніки, садівництво та городництво, приватний будинок має мати мінімум комфорту:

 • кухня може розташовуватись окремо;
 • обов’язкова наявність водопроводу у будинку;
 • наявність гаражу та інших споруд для побутових речей покращить перебування в будинку.

Чому квартира в Івано-Франківську – це більш перспективне вкладання грошей, ніж будинок в області

Більшість людей, які прожили деякий час в приватному будинку, на питання: “Що краще – квартира в Івано-Франківську чи особняк в будь-якому місті області?” надасть однозначну перевагу на користь нової квартири в обласному центрі і ось чому:

 1. Квартира в Івано-Франківську коштує дешевше ніж будинок в менших містах Західної України.
 2. Квартира в новобудові від будівельної компанії “Спілка забудівників” підключена до необхіднх безперебійних комунікацій: водо- газо – електропостачання.
 3. Квартира обладнана металопластиковими вікнами, броньованими вхідними дверима.
 4. Перед купівлею квартири в новобудові ви можете ознайомитись з усіма необхідними документами: дозвіл на будівництво, угоди з постачальниками, сертифікати якості будівельних матеріалів.
 5. Власник квартири не повинен слідкувати за прибудинковою територією, всі роботи виконують комунальні служби.
 6. При виникненні поломки в квартирі вам варто лише набрати номер комунальної служби та зачекати приходу майстра.
 7. При необхідності, квартиру в обласному центрі в рази легше продати або здати в оренду ніж будинок.
 8. Вважається, що проживання в квартирі безпечніше ніж в приватному будинку.
 9. Квартира потребує менших фінансових витрат на ремонт та утримання.
 10. Зазвичай, багатоквартирні новобудови в Івано-Франківську розташовані у зручних районах з розвиненою інфраструктурою
 11. Юридичне оформлення купівлі квартири має спрощену систему. яка вимогає мінімальний пакет документів та витрачання часу. Щоб купити приватний будинок в Івано-Франківську необхідно зібрати велику купу довідок, як покупцеві так і продавцю.

Які найперспективніші міста в Івано-Франківській області (окрім обласного центру) для купівлі будинків, квартир, чому

Оформлення документів на приватний будинок в Івано-Франківській областіТрадиційно, більшість мешканців Івано-Франківської області бажають проживати в обласному центрі. Та це не дивно, адже це місто, яке стрімко розвивається, має малювничі краєвиди, безліч можливостей для навчання, ведення бізнесу, відпочинку. Словом, Івано-Франківськ поєднав в собі всі переваги для комфортного життя всіх верств населення. В Івано-Франківську працює понад 30 будівельних компаній, одночасно зводяться понад 20 новобудов з житловими та комерційними приміщеннями за доступними цінами. Але, якщо подивитися на карту, навколо обласного центру розташувались не менш перспективні та багатонаселенні пункти, в яких є сенс купувати житло, залишатись на ПМЖ та допомогати робити обране місто краще. До вашої уваги порівняльна таблиця населених пунктів Івано-Франківська з переліком пропозицій продажу будинків:

Місто Особливості міста, в чому полягає перспектива для купівлі житла Характеристика будинку Вартість ( в $)
Калуш Місто знаходиться на перетині розвинутих транспортних розв’язок. З Калуша без проблем можна дістатися до Львова, Ужгорода та Києва. цегляний будинок в центрі міста площею 100 м.кв. 50 000
Коломия Це місто має зручне транспортне сполучення з великими містами Франківської області. В Коломиї багато архітектурних пам’яток та дивовижні пейзажі. розташований близько до центру, площа 105 м.кв. 45 000
Надвірна В місті розвинена нафтопромислова галузь. знаходиться в пішої досяжності до центру, площею 120м.кв. 40 000