Що треба знати, щоб купити гараж в Івано-Франківську

Гараж у Івано-Франківській новобудові від Спілки Забудівників

Купівля гаражу в Івано-Франківську може стати справжнім випробуванням для тих, хто надає перевагу вторинному житлу. Таке трапляється тому, що у більшісті випадків житло побудоване за радянських часів не передбачало, що у людей будуть автомобілі. Сучасні новобудови, які пропонуються компанією “Спілка Забудівників” повністю задовольняють потреби клієнтів – автоаматорів.

Чому слід купувати гараж в новобудові, які є переваги

Проблема парковки та зберігання власного автомобіля дедалі більше турбує автовласників. Не у всіх районах міста діють охоронювані парковки, а залишати власне авто простонеба не завжди безпечно та доцільно:

 • автівку можуть зіпсувати малолітні вандали, неочікувані опади у вигляді гілок дерев чи граду;
 • небезпека крадіжки авто, таких випадків чимало по Івано-Франківську;
 • зберігання на вулиці прискорює корозію металу та зношення агрегатів.

Залишати кожен день на платній стоянці теж не вихід:

 • накладно на кишеню, за місяць може набігти значна сума (десь близько 250-300 грн);
 • часто біля будинку не опиняється паркінгу і доводиться пройти чималу відстань, повертаючись додому;
 • як показує досвід, адміністрація платної стоянки не несе відповідальність за ваше майно, тож небезпека гілок та граду залишається;
 • на стоянці ви не маєте постійного місця для паркінгу;
 • в таких місцях часто трапляються дрібні аварії: шкодиться бампер, крило, фари, двері.

Найкращій вихід для власника і автомобіля – залишати машину у гаражі. Під дахом авто залишиться чистим і сухим, цілим і не пошкодженим зловмисниками. Будівельна компанія “Спілка забудівників”, яка зводить новобудови в сучасному стилі пропонує гаражі на нульовому поверсі. Таке місце для паркінгу має значні переваги перед кооперативними металевими чи цегляними гаражами:

 1. Найголовніший плюс купівлі гаража в новобудові Івано-Франківська є зручне розташування. Вам не треба витрачати час для того, щоб доїхати до паркінгу, а потім пішки повертатися додому.
 2. При купівлі гаража в новобудові він приватизується так само як і квартира. Ви стаєте повноправним власником нерухомості, яку при необхідності зможете продати чи здати в оренду.
 3. Купівля гаража в новобудові Івано-Франківська – це непогана інвестиція, адже всім відомо, що ціни на нерухомість тільки зростають, тому реально продати гараж з вигодою для себе.
 4. Надійні ворота і запірна система забезпечать захист від зловмисників.
 5. Гараж можно використовувати як додаткову площу для зберігання речей, які на теперішній час заважають у квартирі.
 6. Опалення в гаражі у новобудові відсутнє, тому його зручно використовувати у зимній період для зберігання овочей, сезонних фруктів, консервації.
 7. Купувати гараж в новобудові Івано-Франківська вигідно, тому що це нове приміщення, яке не потребує вкладання коштів в поточний чи капітальний ремонт.
 8. Спрощена система купівлі дозволяє без проблем та витрачання часу оформити документи на право власності.
 9. Ви самі розпоряджаєтесь, коли заїхати і виїхати із гаража. Кожен, кому хоч раз доводилось залишати машину на стоянці знає, як буває важко це зробити: часто виїзд заставлений іншими авто, охоронник буває відсутній, тому треба чекати на нього, щоб розплатитися за парковку.

Середня ціна на гаражі на вторинному ринку та в наших новобудовах

Ціна гаражу у Франківську
Звісно, завжди можна знайти сарайчик десь на околиці міста, дістатися якого можна буде тільки на всюдиході. Та коштувати така будівля буде $2 000. Назвати таке придбання кроком до комфорту неможливо, бо ніякого комфорту ви не отримаєте. Продаж гаражів в Івано-Франківську у межах житлового масиву здійснюється в середньому від $5 000 – 10 000. В даному випадку ціна не залежить від того чи це гараж стоїть особняком, чи це гараж в новобудові.

При однакових цінах ми все ж таки радимо зупинити свою увагу саме на гаражах, вбудованих в житловий будинок. Це й додаткова безпека та зручність. Аналіз ринку згідно з даними сайтів OLX.ua, ria.ua показує, що ціни на гаражі на первинному та втроинному ринках ідентичні і відрізняються тільки в залежності від розташування та значно меншою мірою від інших факторів, таких як наявність електрики, опалення, тощо.

Що краще – купити чи орендувати гараж

Купити чи орендувати гараж? Це питання виникає у кожного водія. Експерти в один голос заявляють, що при оренді гаража виникає багато “підводного каміння” і небезпек. Насамперед це стосується грошей. Взяти в оренду приміщення для автівки в обласному центрі можно за $50, а купити цегляний можна не менше ніж за $6 000, тоді як гараж в новобудові Івано-Франківська коштує від $5 000 – 10 000. Порахувавши, ми з’ясуємо значну перевагу купівлі гаража саме в новобудові. Якщо ж ви, навіть проаналізувавши фінансовий бік, все ж таки бажаєте орендувати приміщення, то слід виділити такі особливості оренди паркінгового місця:

 1. Важливо, щоб гараж знаходився в декілька хвилин ходьби від будинку, але іноді дуже важко знайти таке приміщення. Тому при оренді гаража в Івано-Франківську доводиться погоджуватись на будь-які варіанти.
 2. При оренді гаража слід уважно оглядати якість споруди, його стан, наявність комунікацій (принаймні електрика повинна бути). Слід пам’ятати, що стіни металевого гаража не утримують температуру: в зимку там холодно, як і на вулиці, а в літку спекотно. Цегляний гараж зручніший та більш  надійнійний від проникнення злодіїв.
 3. Будьте пильними з агенствами нерухомості, в які звертаєтесь за допомогою. Бувають випадки шахрайства та непрофесійного підходу з їхнього боку. Обов’язково перевіряйте наявність документів на право власності.

Чим облаштований гараж в новобудові

Раніше гаражи використовувались не тільки для збереження автівки, а насамперед для її ремонту, тому обов’язковим критерієм вибору приміщення було наявність оглядової ями, полиць для великої кількості інструменту тощо. Тепер гараж – це зручне місце для зберігання автомобіля але ніяк не місце для ремонту та посиденьок із друзями та сусідами за пляшкою пива чи чогось міцнішого.  Тому у сучасних новобудовах гараж має таке облаштування:

 • якісні металеві ворота з надійною конструкцією і замком;
 • рівні поштукатурені стіни;
 • якісна електрика.

Цього цілком достатньо, щоб із комфортом поставити автівку, надійно замкнути, та зранку швидко забрати.