Чим відрізняється первинне житло в Івано-Франківську від вторинного

Що обирати, новобудову чи вторинне житло у Івано-Франківську

Івано-Франківськ є дуже перспективним містом Західної України. Завдяки гарному розташуванню, неймовірно красивій природі і чистому повітрю,  сюди з’їжджається велика кількість туристів. Багато хто з них має бажання залишитись тут на постійне проживання і шукає можливості придбати житло в Івано-Франківську. Тому темп будівництва в обласному центрі швидко набирає оберти.

Особливості ринку житла в Івано-Франківську

Івано-Франківський ринок нерухомості формується завдяки характерним рисам, притаманним лише нашій місцевості. Для прозорості картини приведемо особливості будівельної діяльності обласного центру.

Велика конкуренція серед забудовників

Кількість забудовників у Франіку складає близько 30 компаній. І це тільки ті фірми, які будують багатоповерхові будинки. Якщо порівняти із сусідніми обласними центрами, то виявиться, що у Львові таких компаній тільки 10, а у Тернополі 5. Зважаючи на кількість мешканців, цифра стає ще більш приголомшливою.

Висока конкуренція породжує дві приємні речі:

 1. Зменшення вартості житла. Будівельні компанії намагаються за рахунок зменшення власних витрат конкурувати між собою.
 2. Підвищення якості нерухомості. В умовах жорсткої конкуренції не залишається місця для дрібниць. Відгук кожного покупця стає важливим, тож негативні висловлювання миттєво будуть використані конкурентами.

Соціально-економічне положення Івано-Франківську

Місто Івано-Франківськ приваблює тисячі туристів на рік. І на відміну від курортних міст на узбережжі Чорного та Азовського морів цей потік майже рівномірно прибуває протягом усього року. Це дає потужний поштовх розвитку туристичної галузі насамперед. Внутрішній туризм спонукає людей з інших областей України переселятись до нашого міста та купувати житло в Івано-Франківську.

Вторинне житло

Даючи визначення вторинній нерухомості, можна сказати, що це житло з «історією», воно вже не є «першою свіжістю». У такій квартирі більш недоліків ніж переваг:

 1. Історія квартири може бути не зовсім прозорою, тобто попередній власник може підсунути житло з «сюрпризом».
 2. Більшість квартир, збудованих до кінця дев’яностих років, не мають лічильників на газ. Пояснюється це не високими (на той час) тарифами на постачання побутового газу і тому встановлювати такі прибори не було сенсу.
 3. Відсутність індивідуального опалення теж вагомий мінус, виходячи з теперішніх цін на централізоване постачання тепла. А самостійне встановлення опалювального котла тягне за собою не аби яку паперову волокиту і  великі фінансові витрати.
 4. Вторинне житло, як правило, мають стару сантехніку. Іржавість, засміченість труб – неминучий наслідок користування.
 5. У вторинному будинку рідко бувають охайні, затишні під’їзди. В основному вони мають похмурий вигляд і холодні стіни.
 6. Велика різниця між якістю проживання в квартирах на першому та останніх поверхах. Це обумовлено застарілими стандартами будівництва житла, використанням неякісних будматеріалів та недбале ставлення будівників до своєї роботи за часів Радянської влади.
 7. При купівлі вторинного житла необхідна виплата податку Державі в розмірі 3% і 1,5% військовий збір від ціни, вказаної в угоді.

Первинне житло

Купівля квартири в новобудові має значні переваги перед колишньою у експлуатації. Пояснимо чому:

 1. Продаж новозбудованої нерухомості зазвичай відбувається на 10 – 20% нижче від старої.
 2. Можливість здійснити ремонт у житлі на свій розсуд і смак, витворити власну атмосферу, наповнити кімнати своєю аурою.
 3. Великий вибір квартир в новобудовах може задовольнити будь-які потреби покупця.
 4. Район з новими будинками терміново облаштовується необхідною інфраструктурою.
 5. Зрозуміло, що в новобудові нова сантехніка, труби, електрика. Вам не доведеться витрачати безліч грошей на заміну цього оснащення.
 6. Забудування нових будинків здійснюється за сучасними стандартами: обов’язкове встановлення металево пластикових чотирьохкамерних вікон, металевих якісних дверей, усі кути всередині житла мають рівно 90 градусів, що дозволяє не замислюватись над вибором меблів.
 7. При будівництві житла використовуються сучасні, сертифіковані матеріали.
 8. Спрощена процедура укладання угоди. Покупцеві нової квартири достатньо з’явитись в офіс з документами, заплатити гроші і він вже власник житла.
 9. За необхідністю можна продати, чи здати в оренду нову квартиру і не втратити гроші.
 10. При купівлі нового житла не треба перевіряти історію помешкання, достатньо дізнатися інформацію про забудовника і переконатись, що останній діє по закону.
 11. Якщо ви придбаєте житло саме в новобудові, то вашими сусідами скоріш за все будуть молоді, перспективні люди, що важливо для комфортного спів проживання.

Чи варто користуватись послугами агенства

Посередники при купівлі квартир у Івано ФранківськуЯкщо ви плануєте придбати площу в новобудові, то звертайтесь одразу на пряму до забудовника. Не варто вдаватись до допомоги агентств та ріелторів. Пояснимо чому:

 1. Агенство  існує за рахунок комісійних. Зазвичай розмір плати становить 3-5% від вартості угоди. Тобто, якщо ви купуєте житло в Івано-Франківську на суму $20 000 – за послуги посередника ви заплатите від $600 до $1000.
 2. Існує реальна загроза натрапити на шахраїв або просто на несумлінне ставлення з боку ріелтора.

Агенства практично неможливо притягти до відповідальності або довести свою правоту у суді, бо послуги, які вони надають, досить важко виміряти.