Що краще: особняк в Івано-Франківську чи квартира в новобудові обласного центру. Порівняльна таблиця

Особняк в Івано-Франківську чи квартира від Спілки Забудівників?

На етапі планування купівлі житла необхідно вивчити як найбільше пропозицій ринка нерухомості, проаналізувати переваги того чи іншого виду. Це надасть змогу в подальшому не розчаруватися в своєму виборі, звести до мінімуму ризики при укладанні угоди купівлі/продажу. Дізнайтеся, які мають переваги особняки в Івано-Франківську та чи може краще купувати квартиру ніж окремий будинок.

В яких районах місту продаються особняки

Приватні будинки стали популярними серед мешканців Івано-Франківська у зв’язку з зростанням кредитного ринку та появою новітних технологій в будівництві. Наразі особняк в Івано-Франківську можна купити в будь-якому районі міста: в місцях наближених до центру, наприклад, по вул. Шевченка, Короля Данила але найбільш популярним розташуванням приватного будинку рахується передмістя. Івано-Франківськ оточують великі площі, зайняті різноманітними особняками, з’являються цілі котеджні містечка, такі як Угринів, Загвіздя.

Придбати особняк в центрі Івано-Франківська по кишені тільки заможним верствам населення, адже ціни на такий вид нерухомості невиправдано великі. Наприклад, будинок, площею 39 м.кв., який знаходиться на перехресті вул. Тичини та Довгої продається за $42 000 і це не новобудова, бо рік забудови 1955. Купівля особняку має свої плюси та мінуси. Отже, перед тим як надати перевагу приватному будинку, зважте всі “за” та “проти”, розставте пріоритети по кожному пункту, згідно зі своїми потребами та можливостями.

Переваги особняків

При придбанні житла вибір лягає на користь купівлі особняка в Івано-Франківську, якщо у потенційного покупця є фінансові можливості,  час та енергія для вирішення багатьох питань, пов’язаних з укладанням угоди на купівлю, догляду за будинком та підтримання його в належному стані. Особняк має такі переваги:

 1. Приватні будинки зазвичай розташовуються за містом чи в місцях, віддалених від центру та транспортних розв’язок. Тут панує чисте повітря, мальовничий та заспокійливий пейзаж, тиша, іноді поблизу є водоєм чи річка. Звісно, що цінність таких речей кожен визначає сам, але для людей, які люблять спокій та розмірене життя особняк – найкращий варіант для комфортного життя.
 2. Якщо ви купите особняк, у вас буде приватна прибудинкова територія, де ви зможете встановлювати свої правила та порядки.
 3. Традиційно площа середнього приватного будинку значно більше за площу середньої квартири. Житлових кімнат в особняку може бути стільки ж скільки і в квартирі, але в доповнення ви отримаєте в користування підсобні та господарські споруди, такі як: гараж, погріб, комірка, майстерня, альтанка, лазня.
 4. Ваші сусіди будуть значно відрізнятися від тих, які оточували вас у багатоквартирному будинку. Дружба поміж сусідами скоріш рідкість, частіше вони є джерелом незручностей, шуму в неслушний час, дротівливості. Часто сусіди додають і фінансових затрат, коли трапляється потоп від мешканців поверхом вище. З сусідами ж по особняку у вас не буде загальних точок зіткнення крім паркану.
 5. Проживаючи у власному будинку ви самі вирішуєте де і що саме буде розташовуватись. Галасливі ліфти та смердючі під’їзди, з курцями сусідами відійдуть на задній план
 6. Біля особняку в вас буде місце для облаштування саду, грядок для вирощування зелені чи клумб з квітами та газонів.
 7. Особняк можна перепланувати на будь-який смак та розсуд, тоді як в квартирі можливі лише незначні зміни.
 8. У вас з’явиться можливість завести домашніх тварин, навіть велика собака не буде перешкоджати вашому простору. Ще одніє перевагою є те, що не треба довго збиратись, щоб вигуляти пса на вулиці, а подекуди і взагалі власнику не треба виходити для цього на двір.
 9. У вас буде можливість вибору чим опалювати будинок, це може бути газ, електрика чи рідке паливо.

Недоліки особняків перед квартирами

Прибирання біля особняку в Івано-ФранківськуЩоб після купівлі особняку в Івано-Франківську вас не застали зненацька деякі сюрпризи, дізнайтеся про вагомі недоліки цього виду помешкання. Можливо саме вони відкриють вам очі та змусять відмовитись від ідеї купити приватний будинок:

 1. Особняк більш вразливий до крадіжок та розбійним нападам ніж квартира. Це пояснюється відсутністю сусідів та легкістю проникнення в будинок. За цих обставин власник не завжди може залишити помешкання на довгий час, наприклад, під час подорожі.
 2. Проживання в особняку передбачає набагато більше часу та сил для догляду не тільки за будинком, підтримання в ньому та на прибудинковій території порядку та чистоти. Ділянка потребує постійної присутності власника, інакше вона буде не охайною та похмурою. Але це питання легко вирішується наявністю достатніх коштів для утримання помічників (прислуги).
 3. Особняки в Івано-Франківську, зазвичай, розташовані в районах віддалених від розвиненої інфраструктури. Часто на все котеджне містечко є тільки один продуктовий магазин. За всім іншим доводиться їздити на власному транспорті: за освітою, розвагами, шопінгом, медичною допомогою, на работу. Ця умова також тягне за собою додаткові фінансові та часові витрати, варто порахувати вартість бензину.
 4. Не завжди приватний будинок облаштований всіма необхідними комунікаціями. Часто власнику доводиться власноруч підключати водопостачання, каналізацію, опалення.
 5. Можуть виникнути труднощі з підключенням інтернету, мобільного зв’язку.
 6. Особняк не захищений від несприятливих погодних умов. Снігопади взимку змушують власника брати лопату в руки і фізично навантажуватись, а відлига може заподіяти підтопу будинку.
 7. Різні несправності, вихід із строю життєзабезпеченності будинку, ремонт даху лягає на плечі власника особняка, тоді як мешканцю квартири достатньо викликати відповідні служби і питання буде вирішено.
 8. Часом у дітей є труднощі з пошуком компанії друзів-одноліток.
 9. Особняк складніше продати, а тим більше знайти охочих зняти в оренду.

Після аналізу переваг та недоліків купівлі особняку в Івано-Франківську можна підсумовувати, що проживання в квартирі, особливо в новобудові обійдеться власнику в декілька разів дешевше. При купівлі квартири ви заощаджуєте не тільки гроші, але й фізичні та психологічні сили, власний час.

Різниця в ціні поміж особняком та квартирою в новобудові (порівняльна таблиця)

Ринок нерухомості в Івано-Франківську надає мешканцям міста різноманітний вибір житла. Перед придбанням помешкання проаналізуйте вартість особняків та квартир і ви побачите різницю, яка може суттєво подіяти на ваш погляд та прихильності. Для зручності інформація о цінах представлено в таблиці:

Характеристика Ціна ($)
Особняк Новобудова
Загальна площа 60 м.кв., 2 кімнати, центральна частина міста. 65 000 29 400
Загальна площа 90 м.кв., 3 кімнати, недалеко від центру (Пасічна) 85 000 41 300
Загальна площа 115 м.кв., 4 кімнати, с. Крихівці 115 000 50 000